20 märts 2013

Kuiv boks

Esmaspäeval tegin kõik boksid, Ciccio hoidis sepal silma peal, kes Arest ja Matildet värkis. Pärast viisin Corinto õue rohtu sööma ja andsime söögid ette.

Õhtul käisin Carmelo baaris. Sinna teel olles sain ühe huvitava foto ja veel toredama foto sain ma baaris (:

Tänavakunstnikud
Ipanema. Ja Eesti suveniir aastast 2011 (:
Teisipäeval tuli Elli 9.30 järgi ja viskasin vanade katusekivide hunniku teise kohta ümber, et Ciccio saaks sinna uue boksi ehitada... Päris palju kive oli ja pääris palju ämblikke, sisalikke, sajajalgseid, misiganes elukaid ja veelkord misiganes elukaid oli seal kivide vahel. Lõpuks, kui Ciccio ise ka Cosenzast tagasi jõudis, aitas ka natuke. Naeris, et ma ämblikke kardan, ise kardab sisalikke...

Käisime lõunal Ciccio majas ja pärast tegin kõik boksid ning puhastasin taga veenõud. Siis võtsin Luxi boksist välja ja leotasin ta haavaümbrust, et veidi mädast puhastada. Desinfitseerisin augu ära, aga üsna mõttetu, kuna auku kinni ei pannud, sealt tuleb süües ja sügades igasugu vedelikke välja ja parem olgu siis nii.. Ent VETi on vaja ! See muidugi ei tulnud ja pidavat kolmapäeval tulema.

Tööpõld
Boksi materjalid
Nii lihtsalt käibki
Linda!
Tulevane plats
La Lux
Corinto
Viisin veel pärast Corinto välja sööma.. Tüüp on nagu tiksuv kellapomm, homme ähvardab jälle vihma ka, seega ei tea, kuna vabalt jooksma saaks...

Jagasime söögid ette ja hobustele endiselt veel teised tallitekid ööseks peale ning oligi kõik viimaks. Terve päeva oli Cicciole seltsiks Walter. Jumal tänatud.

Ent siiski pani Ciccio päevale kuldse täpi. Pärast Luxi puhastamist võttis ta Arese boksist välja.
Ciccio: "Vaata nüüd hoolega. Teed kabja hästi-hästi puhtaks eks ja siis peab panema kabjarasva siia põhjale. Vaata, kui kuiv on kabi, mõraneb... hirmus kuivad kabjad on, boks on liiga kuiv! Saepuru on täitsa kuiv ja jalad on liiga kuivas."
Mina: "Hahaha... See ei ole ju sellest!?"
Ciccio: "Nojaa, aga hirmus kuivad on. Pane rasva alla ja siis on parem."

Ühesõnaga.. Ma ei korista Arese boksist märga ära, sest seal tõesti polegi seda eriti. Oma niiske koht on, aga uut puru pole alati asemele panna, seega teeme bokse Ciccio moodi. Ja nüüd ta ütleb, et boks on liiga kuiv. Täiesti normaalne kuiv ase... aga hobune pole teab mis ajast väljas käinud, st et ta kapju pole teab mis ajast pestud. Alati kui trenn on, pestakse ju kabjad veega ja nii nad ei kuiva. Nüüd on siis näha, millised Arese kabjad on, kui iga päev vett ei saa. Minu teada tuleneb kabja olek ja materjal siiski enamuses osas sellest, mida hobune sööb. Jah, oli küll kuiv kabjapõhi, aga mõranemisega seal veel küll tegu ei olnud.  Kellelgi on kommentaare selle osa kohta ?

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar