28 november 2010

Talli praktika

Siin ma nüüd olen. Nädalavahetusel Säreveres. Talli praktika. Räägin tiba selle nädala ratsutamisest ka, kuna varem pole aega olnud. Internett tuleks mu arvutisse nagu seitsme maa ja mere tagant, nii keeruline.

Kolmapäeval, neljapäeval ja reedel sõitsin Oktetiga. Küllalt noor trakeen, kuid hea ratsastusega (st ei jaluta sinna, kuhu tahab, kuulab säärt ja ratset, kuid natuke raske on liikuma saada). Kaks viimast päeva läksid juba täitsa ilusasti. Sain oma istaku kallal natuke tööd teha. Olen kergendanud end siiani vähe valesti. See on füüsiliselt tunda andnud. Olen kogu keharaskuse põlvedele kandnud, mistõttu jalad väsivad kiiremini ja ise kaldun väga palju ette. Õppisin siis rohkem sadulas istuma ja keharaskust ikka istmikuluudele panema. Selg sirgu ja puus ainult ettepoole. Ülakeha peaks ka stabiilsemaks jääma. Endal oli küll parem tunne nii sõita. Meie treener vähemalt arvas, et nii peaksingi istuma seljas. Tema sõna siin maksab.

Muidu on trennides ikka nalja saanud. Või noh, päris ausalt öeldes on asi naljast kaugel. Ma ei tea. See on kummaline ja me püüame midagi parandada. Rohkem ma ei ütlekski.

Ahjaa, reedel oli ratsutamises kontrolltöö ka. Minu real olid sellised küsimused:
1.Ülakeha asend sirgel ja kaarsõitudel. Millised on ülakeha valed asendid ja kuidas mõjutavad need valed asendid hobuse liikumist?
2.Kaar. Kirjeda kaare sõitmist ja juhtimisvõtete kasutamist.

Hinnet veel ei tea, kirjutasin pika jutu, mõeldes sellele, mida meile tunnis on räägitud, mida ise olen lugenud ja kuidas olen sõitnud. Eks siis saame teada varsti.

Sel nädalal ratsutasime, reede õhtul algas nädalavahetuse praktika. Läksime talli kella kuueks. Söötsime, jootsime ja uksed kinni. Saime umbes tunniga valmis. Praktikal oleme neljakesi, pluss tallimees ehk meie juhendaja.

Laupäeval läksime hommikul kella kaheksaks talli, veidike mõisatallis ja siis õpilaste talli. Söödame, korjame ämbrid kokku ja laseme vee, tekitame ja laseme hobused välja mõlemas tallis. Siis tagasi õpilaste talli, teeme boksid, paneme lõunasöögi ette ja toome hobused sisse jälle. Mõisatallis ka tuur, teeme veel, mis vaja ja lõunale. Laupäeval saime lõunale poole kolmest. Sõime kõhu täis, kerge lõunauinak ja õhtul kuueks tagasi talli.

Laupäeval oli ka huvitavaid juhtumeid. Safir oli oma parema tagumise sõrgatsiliigese tiba ära lõhkunud. Ravisime teda. Vabakas oli varss oma aiast väljas ja tagasi tulles jäi nööride vahele kinni. Jällegi päästeoperatsioon. Vahepeal sai Helen Fifty-Fiftylt peaga lõuga ja õhtul õpilaste talli tagasi minnes oli Lance boksist väja saanud. Sõi rahulikult kahe suu poolega kaera. Kuulasime siis kõhtu ning kuna seedetegevus käis, ei olnud midagi hullu. Õhtusest kaeraportsust jäi muidugi ilma, tema arvates kindlasti teadmata põhjustel.

Täna olime loonud juba mingi süsteemi. Kaheksast jälle talli ja hoidsime pidevat tempot. Hobused said kõik rahulikult välja ja tund aega varem hakkasime bokse tegema. Päeval mingeid erilisi sündmusi ei toimunud. Aga kes teab, mis meid veel õhtul ees ootab. Hakkangi nüüd sättima. Poole tunni pärast peab tallis olema. Õhtune ring veel ja siis tuleme ühikasse magama, sest teate, mis meid järgmine nädal ees ootab? Viis hommikut talli praktikat ;)

Lisan: Õhtul ootas meid ees uus hobune mõisatallis. Kägu. Albiino, sõrasilm, mära. Toodi Estile ratsastamiseks nagu aru sain. Ei midagi erilist rohkem.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar