04 aprill 2012

Korra Ruilas, sepakoolitus, tallipraktikat ja Muhumaale...

Niinii, ma olen jälle kirjutamata jätnud kõik parimad palad. Alustan siis sealt, kus ikka pooleli jäi.

16.03 Sain koju, mässasin Aaduga. Käisime õues jalutamas samal ajal, kui Nennu koplis oli. Äärmiselt tubli poiss oli.
17.03 Toppisin talle igasugu asju jälle külge. Proovisin valjaid koos suuslistega mõneks minutiks ja panin valtrapi selga, selle peale jälle sedelga. Tegime sellega tuuri õues ka, üleüldiselt oli poiss sel päeval kuidagi rahutum, aga lõpetasime oma jalutamised siis, kui kõik ilusasti sujus.
18.03 Veetsin terve päeva Ruilas, kus olin abiks koolisõidu võistluse läbiviimisel. No niisama väravat avamas ja väljakutel silma peal hoidmas, kirjutajaks olemisest õnneks pääsesin ära. See ei ole väga mu lemmik amet. Kohtasin Üllet ka ja ta mainis, et võin ratsutamise kohta uurida...


19.03 koolis, terve päev sepatööde teooriat. Pärast seda Breezeri juures. Puhastasin, hõõrusin karva lahti. Võtsin jalad üles. Tagumisi hoidis päris hästi, kuid üle ühe korra ei taha üles anda. Tüdineb kiiresti. Jälgisin boksis tema käitumist. Puudub absoluutselt igasugune huvi inimesega suhelda, korra pöörab tähelepanu, kuid pigem sööb või vaatab boksist välja.

20.03 sepakoolituse praktiline osa, kus saime rauda alt võtta, värkida ja raua uuesti alla panna. Minu jagu on Akira vasak esimene, eks tule jälgida, kuidas all püsib.
Teine hobune, kes esirauad sai, oli Balzam. Tema aga vagusi paigal seista ei tahtnud ja esimest jalga Rosina käest ära tõmmates sai teine veidi kannatada. Üks kips meie kursuse peale, aga õnneks läks hästi.

21.03 tõin Breezeri koplist sisse ja kuna pika vahega teistest maha jäime, saime käe kõrval jooksmist harjutada. Veidi laisk tundub, kuid üsna kuulekas ja ei trügi inimesele otsa.

23.03 tegime tallipraktikal Estiga kahekesi mõisa talli.. Päris väss. Pärast seda oli kiire koju, kuna pidin juba 17.00 Tallinna sadamas olema, et Rootsi minna. Jõudsin õnneks õigeks ajaks ja kell 18.00 startis Tallink Baltic Queen merele. Viimaks ometi sain siis laevaga sõitma :)

25.03 hommikul saabusin Eesti sadamasse tagasi, ilm oli jälle inetu ja tuuline, kuigi eelmine päev oli Stokholmis päiksepaiste ja soojakraadid. Alati on nii, et kui siia maale tulla, on ilm kehva. Igaljuhul õhtuks pakkisin oma asjad ja sõitsime Vana-Pääsküla bussipeatusesse, et 17.55 seal Tallinn-Kuressaare bussile minna. 
Ostsin pileti Liivale ja sellega sai alguse meie turismikoolituse nädal.

Kohale saabudes tuli Kadi meile bussiga vastu ja sõitsime Tihusele. Raimo näitas meile toad kätte ja seejärel saime õhtust süüa. Ööbisime "uues" majas ja söömas käisime "vanas" majas.

Esmaspäev

8.30 hommikusöök, seejärel näidati kuhu ja kuidas tuld teha, et meie toad soojad oleks. Sõitsime Anne-Maiga talli ja vaatasime, sügasime varssasid. Anne-Mai rääkis varssade käsitlemisest natuke ja sügasime neid niisama. Siis võtsime päitsed, jalutasime kolisse ja tõime omale hobused. Minule sattus kõrb pisike Espen. Panime hobused valmis, sõitsime maneeži ja seal tegime väikse treeningu. Äärmiselt ebaõnnestunud sõit minu jaoks, kuna galopitõstega jamasin nagu viimane algaja. Ma ei hakka üldse vabandusi otsima sellele.. Aga ma ei andnud alla ja pusisin ise lõpuni, kuni galopisammud välja pigistasin. Pärast seda olin üldse Espeniga natuke julgem. Sõitsime talli tagasi, võtsime hobused lahti, panime koplisse
14.00 lõunasöök, pärast seda läksime sälukasse, panime ühele vabaka poolele heina ette ja vaatasime tiineid/ varssadega märasid. Seejärel sõitsime Tihusele tagasi, kuulasime ohutusest loengut ja olime mõnda aega vabad.
17.30 õhtusöök, pärast mida tunnistasime kõik, et Tihusel saab väga hästi süüa.

Teisipäev

8.30 hommikusöök, talli juurest läbi, sõitsime autoga karjamaale, kus väikse pundi noorveiseid jalgsi ühele teisele karjamaale ajasime. Seejärel sõitsime sälukasse heina jagama ja lõunale.
Pärastlõunal läksime Kadiga matkale. Sõitsin jällegi Espeniga ja seekord nägime kusagilt kaugelt merd.
Jällegi õhtusöögile ja siis vajusin unele ära, alles järgmine hommik ärkasin.

Kolmapäev

8.30 hommikusöök, kell 9.00 pidime tallis olema, saime karja ajamiseks hobused, minul hall Elona, kes eelmisel päevalgi noortega kaasa käis. Matkasime siis Kadi juhendamisel karjamaale, ajasime loomad läbi mitme kopli järgmisele laudaga koplisse ja lauta sisse. Viimasega oli veidi pusimist, aga viimaks saime rahulikult hakkama. Sellelt koplilt ära tulles jäime napilt täkule ette, aga kiired jalad päästsid. Matkasime tagasi lõunale, proovisin ka matka juhtida.
Pärast lõunat sõitsime talli, pesime seal aknaid nii seest kui väljast ja siis Tihusele tagasi. Anne-Mai rääkis meile veel ühtteist enne õhtusööki ja Martin poetas ka paar sõna vahele.
Õhtusöögile ja hiljem saabusid ka kolm sessioonõppurit meie seltsi.

Neljapäev

8.30 hommikusöök, 9.00 talli. Sain jälle Elona ja suundusime karjamaale, kus pidime eilse, nüüd juba sorteeritud karja, tagasi ajama. See käis palju lihtsamalt kui eelmine päev. Siis suundusime Püssina kanti matkale, see kord veidi rohkem mere äärde. Juhtisin jälle mingi lõigu matka ja tegime kuskil merele lähimas kohas pilte. Jõudsime talli tagasi ja jalutasime sealt Tihusele.
Lõunale, pärast seda 14.30 hakkasime uue maja aknaid pesema.
17.30 õhtusöögile

Reede

8.30 hommikusöök, kell 9.00 startisime bussiga väiksele ringsõidule, kus nägime kivikalmeid, riituskivi, liukivi, kirikut ja tondikivi. Siis Tihusele tagasi, vaatasime tammepuud, mis majja sisse toodud ja kuulasime Martini lugusid.
13.00 saime lõunasöögi, seejärel kogunesime kaminatuppa, kus Martin rääkis Tihusel majandamisest ja põhimõtetest, toetustest ja loomadest ning äriideedest.
Pesime veel viimased uue maja aknad ja saime puhata.
17.30 jälle õhtusöök.

Laupäev

Ikka 8.30 hommikusöök, 9.00 talli, kus võtsime hobused ja siis tuli väike test. Turisti sadulasseaitamine. Turisti mängis Kadi. Vahva lugu sai kokku, kuigi minul suhteliselt ebaõnnestunud. Kuidagi üldse ei mõelnud pooltele asjadele. Aga viimaks panime hobused valmis, ilm oli inetu ja sadas. Tegime oma matkajuhtimis-kontrolltöö ka ära ja saime talli juurde tagasi.
13.00 meie viimane söömaaeg Tihusel, tänasime Anne-Maid ja leppisime kokku, mis kell ta meid bussile viib. Läksime tube koristama ja asju kokku panema.
16.35 bussile viidi meid Liivalt, sealt praamile ja 19.13 olin omadega Haruteel, kust koju sain. 

Terve pühapäeva tudusin maha kuni sinna maani, kus kooli poole startisin.

Esmaspäeval ärgates oli mingi lumi maha sadanud. Äärmiselt kummaline talveilm vaatas akna tagant vastu. Sellest hoolimata jalutasime talli ja lõpetasime sepakoolituse tunnid ära. Mu hoolealune sai ka sepandust maitsta.. noh. Peaaegu. Ta oli sellest kõigest nii tüdinenud, et tagajalgade kallale mind enam üldse ei lubanud. Seega ajas Veiko temaga veidi konkreetsemalt asju.

Teisipäeval olid mõned venekeele ja äriplaani tunnid ja sai jälle koju ära tuldud, kuna nädalavahetuse eest saime vabad päevad. Sellised lood siis. Pilte peaks ka lisama, kuidagi väheks neid jäänud.

Sellised lood siis praegu. Lähen nüüd lippan talli poole.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar